Lokalita

Dům je situován v brněnské městské části Brno střed - Štýřice. Tato část Brna je mezi starousedlíky známa pod dřívějším názvem „Staré Brno“.

Dům se nachází na jižním úpatí svahu Červeného kopce, který byl v roce 1970 vyhlášen národní přírodní památkou. Nedaleko se nachází pověstná bohémská „Kamenná kolonie“, známá též jako Kamenka, jediná umělecká čtvrt v Česku. Zhruba 130 malých domků, které okouzlují návštěvníky svojí idylickou malebností a neopakovatelnou atmosférou, utváří uzavřenou osadu ve vytěženém kamenolomu na pravém břehu Svratky. Originální domečky s výměrou do 40 m2 si ze zmetkových cihel a odpadových materiálů stavěli chudí dělníci z Kohnovy cihelny již od roku 1926. Původní obyvatele postupně vystřídali v 70. až 80. letech minulého století umělci a bohémové, kteří zde nalezli tolik potřebný klid a inspiraci pro svoji tvorbu.

Obchody, kanceláře

Vybavenost městské části Štýřice se oproti nedaleké minulosti výrazně zlepšila. Nachází se zde obchodní centra Bauhaus, Hornbach, v ulici Vídeňské lze využít služeb obchodního řetězce Interspar, při ulici Heršpické vznikla nová obchodní a kancelářská centra a také síť menších obchodů v M-paláci. Poblíž stojí v současnosti nejvyšší budova v České republice, mrakodrap AZ Tower s výškou 111 metrů. Nedaleké Mendlovo náměstí s přilehlou ulicí Pekařskou nabízí velké množství malých obchůdků. Při popisu lokality nelze opomenout známý pivovar Starobrno s přilehlou hospodou, odkud je blízko k areálu brněnského výstaviště.

Nemocnice

Další významné instituce nebo zařízení se nacházejí nedaleko, například jedna z nejstarších brněnských nemocnic s porodnicí U Milosrdných bratří, která nedávno prošla výraznou rekonstrukcí. Totéž platí i o fakultní nemocnici u Sv. Anny na Pekařské (FNUSA-ICRC) s  mezinárodním centrem klinického výzkum a spoluprací s prestižní americkou Mayo clinic.

Školy

Rodiče dětí jistě přivítají blízkost školních zařízení.

Mateřské školy: Pšeník 18, Vídeňská 39a, Kamenná 21, Horní 17, Vsetínská 20, Nádvorní
Základní školy: Bakalovo nábřeží, Mendlovo nám. 4, Křídlovická 30b, Vídeňská 47, ZUŠ Františka Jílka - Vídeňská 47
Střední školy: Gymnázium Vídeňská, Střední škola polytechnická Jílová 36g, Střední policejní škola Ministerstva vnitra

Sport

Sportovci mohou využít řadu nabízených aktivit v SK Morenda na ulici Vídeňské, basketbal, sportovní a moderní gymnastiku a kulturistikou, dále SK Moravská Slávie Brno, fotbal a další sporty.